• Przechowalnia 0
 • CYPRYSIK GROSZKOWY "Curly Tops" Chamaecyparis pisifera

  15,00 zł

  Waga:2.00 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Zapytaj o produkt

  CYPRYSIK CURLY TOPS to odmiana z grupy squarrosa uzyskana jako mutacja odmiany ‘Boulevard’ w 1989 r. w Australii.  Krzew o srebrzystej barwie gałązek i fascynującej fakturze wytworzonej przez siepowato wygięte miękkie igiełki.  W wieku 10 lat roślina dorasta do 1, 1,3 m wysokości a jego cechą charakterystyczną  jest srebrzysto-niebieska barwa, piękny pokrój oraz delikatność igieł pokrytych woskiem. Wyjątkowa uroda powoduje, że rośliny przyciągając uwagę swoim oryginalnym wyglądem, przypominającym naturalne formy bonsai
  WYMAGANIA:
  Cyprysik groszkowy najlepiej rośnie na glebach żyznych i wilgotnych, wzbogaconych torfem, lekko kwaśnych lub obojętnych. Odmiana preferuje stanowisko słoneczne i półcieniste oraz zaciszne, jest zupełnie odporna na mróz ale nie znosi suchego powietrza i niedoboru wody. Rośliny nie wymagają cięcia, rosną zdrowo, nie są atakowane przez szkodniki i dają dużo satysfakcji amatorom żywych rzeźb ogrodowych.
  ZASTOSOWANIE:
  Curly Tops jest chętnie sadzony w skrzyniach misach i donicach w ekspozycjach na tarasach i frontach domów. Gości w parkach i w małych ogrodach domowych szczególnie na  skalniakach oraz w stylizacjach ogrodów japońskich. Odmiana bardzo lubiana i ceniona za nietuzinkową urodę oraz łatwość uprawy.

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję