• Przechowalnia 0
 • CYPRYSIK TĘPOŁUSKI "Gimborn's Beauty" Chamaecyparis obtusa

  10,00 zł

  Waga:2.00 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Zapytaj o produkt

  GIMBORN'S BEAUTY to uroczy cyprysik tępołuski o wyjątkowej  barwie uzależnionej od ekspozycji słonecznej, dorastający dorastający po 10 latach do 3m. wysokości i stożkowym pokroju. Młode egzemplarze rosną wolno i pokryte są igiełkami, w miarę rozwoju tempo wzrostu przyśpiesza i roślina pokrywa się także łuskami  o stalowo niebieskawym odcieniu. Krzewy rosnące w cieniu są bardziej zielone z niewielkim nalotem woskowym. 
  WYMAGANIA:
  Cyprysik  najlepiej rośnie na glebach żyznych i wilgotnych, wzbogaconych torfem, lekko kwaśnych lub obojętnych. Odmiana preferuje stanowisko słoneczne oraz zaciszne, jest zupełnie odporna na mróz ale nie znosi suchego powietrza i niedoboru wody. Rośliny nie wymagają cięcia, rosną zdrowo, nie są atakowane przez szkodniki.
  ZASTOSOWANIE:
   Chętnie sadzony w skrzyniach misach i donicach w ekspozycjach na tarasach i frontach domów. Gości w parkach i w małych ogrodach domowych szczególnie na  skalniakach oraz w stylizacjach ogrodów japońskich. Odmiana bardzo lubiana i ceniona za nietuzinkową urodę oraz łatwość uprawy.

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję