• Przechowalnia 0
 • HORTENSJA BUKIETOWA "MAGICAL MONT BLANC" Hydrangea paniculata

  20,00 zł

  Wysyłka:48 godzin
  Waga:2.00 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:Donica 2 l

  Hortensja bukietowa Magical Mont Blanc to krzew o ogromnych, stożkowych,  białych kwiatostanach  lekko seledynowych na szczytach co jest bardzo charakterystyczne dla tej odmiany,  w trakcie kwitnienia dorasta do 1,5 m wysokości. Kwiaty wyłącznie płonne o zwartym uszeregowanym pokroju i bardzo sztywnych pędach, które bez problemu utrzymują ciężar kwiatostanów. Roślinę bujnie okrywają  duże liście o jajowatym kształcie z głęboko unerwioną blaszką. Przybierają zdrowy, żywo zielony kolor stanowiąc przepiękne tło dla fantastycznych kwiatów. Kwitnienie trwa od lipca aż do późnej jesieni, po czym kwiatostan ulega zasuszeniu dalej spełniając walory ozdobne. Odmiana polecana z uwagi na urodę oraz łatwość prowadzenia. 


  Wymagania 
  Odmiana ta jest stosunkowo łatwa w uprawie i bardzo odporna na mróz, lubi słońce, ale dobrze rośnie też w niewielkim półcieniu.  Wymaga podlewania jak każda hortensja. Optymalny wzrost można osiągnąć sadząc roślinę w częściowo zacienionym i osłoniętym od wiatru miejscu oraz w bogatym,  lekko kwaśnym, torfowym podłożu.

  Zastosowanie

  Hortensja ta jest naprawdę zjawiskowa i będzie zdobić każdy ogród. Niezwykle efektownie wygląda posadzona w szpalerach tworząc białą ścianę jak i pojedynczo zdobiąc rabaty w towarzystwie innych odmian hortensji. 

  Sadzonka  w donicy 2 litrowej o wysokości 20 cm po ścięciu jesiennym.

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję