• Przechowalnia 0
 • HORTENSJA OGRODOWA SIBILLA

  22,00 zł

  Waga:3.00 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Zapytaj o produkt

  SIBILLA to odmiana stosunkowo niska dorastająca do około 1 metra wysokości i podobnej średnicy. Bardzo atrakcyjna ze względu na na intensywny kolor kwitnienia oraz ciemnozielony kolor liści. Polecana zarówno do nasadzania w skupiskach jak i samodzielnie.

  KWITNIENIE
  Kwiatostany bardzo duże okrągłe lekko spłaszczone osiągające średnicę do 25 cm w kolorze od ciemnoróżowych do fioletowych. Rozpoczyna kwitnienie od końca czerwca i cieszy pełnym kwiatostanem nawet do października.

  WYMAGANIA
  Wymaga stanowiska słonecznego do półcienistego oraz gleby żyznej, przepuszczalnej o kwaśnym odczynie (wskazany jest torf ogrodniczy). Hortensja wymagająca gleby wilgotnej w przypadku suszy konieczne jest nawadnianie. Lubi miejsca osłonięte od wiatru.

  PIELĘGNACJA
  Hortensje wymagają intensywnego nawożenia szczególnie w okresie wiosennym, najlepiej nawozami specjalistycznymi przeznaczonymi dla tego gatunku. Wskazane jest delikatne przycinanie przekwitniętych kwiatostanów natomiast nie należy ścinać pędów ponieważ ten typ hortensji kwitnie na pędach zeszłorocznych. Wskazane jest osłonięcie sadzonek na zimę.

  Sadzonki dorodne z kwiatostanami w donicy 2.5 l i wysokości od 40 cm do 45 cm.

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję