• Przechowalnia 0
 • JAŁOWIEC ŁUSKOWATY " BLUE STAR" Juniperus squamata

  7,00 zł

  Waga:3.00 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Zapytaj o produkt

  Jałowiec BLUE STAR  cechuje srebrzystoniebieska barwa drobnych igieł i piękny kształt. Jest bardzo oryginalny z uwagi na ciekawą zmianę formy w trakcie wzrostu krzewu. Początkowo rośnie kuliście, później przypomina "trójwymiarową gwiazdę" by po latach osiągnąć formę "poduchy". Po 10 latach uprawy liczy 30cm. wysokości ale jego średnica wynosi 0,5m szerokości  Zimą krzew przyjmuje szarozielone zabarwienie, jest zupełnie mrozoodporny. 
  WYMAGANIA:
  BLUE STAR wspaniale daje sobie radę na ubogim podłożu ale najlepiej rośnie na glebach żyznych i wilgotnych, wzbogaconych torfem, lekko kwaśnych lub obojętnych. Odmiana preferuje stanowisko słoneczne i półcieniste, jest zupełnie odporna na mróz. Rośliny nie wymagają kosmetyki, rosną zdrowo, nie są atakowane przez szkodniki. 
  ZASTOSOWANIE:
  Chętnie sadzony na skarpach, skalnych schodach i kaskadach. Spotykany w parkach i w małych ogrodach domowych szczególnie na  skalniakach oraz w stylizacjach ogrodów japońskich. Odmiana bardzo lubiana i ceniona za brak wymagań siedliskowych  oraz łatwość uprawy.
  Sadzonka w donicy 2,5 litrowej w wysokości 8-10 cm., uprawiana pod nadzorem PIORIN.

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję