• Przechowalnia 0
 • Klon palmowy "Garnet" Acer palmatum "Garnet"

  63,00 zł

  Waga:2.00 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Zapytaj o produkt

  "DISSECTUM GARNET" to zachwycający klon palmowy o kaskadowo przewieszających się delikatnych gałązkach pokrytych pięknym purpurowym listowiem. Liście głęboko powycinane, o delikatnych, 7 klapowych  blaszkach  są wyjątkowo subtelnie ukształtowane - niczym "artystyczna koronka". Drzewko dorasta do około 130 cm budując parasolowatą koronę i tworząc bardzo malowniczą, płaczącą formę.
  WYMAGANIA:
  Garnet preferuje żyzną, przepuszczalną, próchniczą, stale wilgotną glebę o kwaśnym odczynie najlepiej wzbogaconą kwaśnym torfem oraz wymaga stanowiska pół cienistego, zacisznego, najlepiej w sąsiedztwie wody. Po posadzeniu wymaga ściółkowania w celu utrzymania wilgotności podłoża, należy pamiętać, że nie znosi nadmiaru ale i niedoboru wody. Stosujemy umiarkowane nawożenie wiosenne  nawozami przeznaczonymi dla roślin kwasolubnych oraz jesienne zasilanie siarczanem potasu..
  ZASTOSOWANIE:
  Klon stosowany jest jako niezastąpiony akcent kolorystyczny w ogrodach, szczególnie prezentuje się na wyeksponowanych miejscach  jako soliter ale także w kontrastowych kompozycjach z innymi roślinami kwasolubnymi jak np. rododendrony. Wyjątkowość i pełnię urody tego drzewa dostrzegamy w ogrodach japońskich gdzie w sąsiedztwie wody zawsze pozwala nam dostrzec wręcz filozoficzną harmonię z naturą.
  Sadzonka szczepiona na podkładce w  wysokości 35-45 cm. w donicy 2litrowej, uprawiana pod nadzorem PIORIN.
                                                                                       Paszport klon Garnet                                       logo PIORIN

                        klon                                                                      Japoński-ogród-w-Hadze

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję