• Przechowalnia 0
 • TUJA "BRABANT" Thuja occidentalis

  8,00 zł

  Wysyłka:48 godzin
  Waga:3.00 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:Donica 2 l

  BRABANT zawdzięcza swą nazwę Brabancji skąd pochodzi i gdzie został wyselekcjonowany w holenderskiej szkółce. Swoją popularność zdobył w związku z szybkim tempem wzrostu przyrasta bowiem ponad 30 centymetrów rocznie w pierwszych latach swego życia, natomiast później to tempo maleje. Odmiana tworzy kolumnowy pokrój, licznie pokryty krótkimi konarami, pień drzew pokrywa brązowa kora a spłaszczone gałązki są gęsto pokryte przylegającymi, łuskowatymi, tępymi igłami. Wczesnym latem igły  mają barwę jasno zieloną, zimą zwykle brunatnieją. Brabant prezentuje się wspaniale zarówno prowadzony naturalnie jak również cięty i formowany jest najlepszą szybko rosnącą odmianą na formowane żywopłoty-rośliny należy sadzić w rzędzie w odstępie 50-70 cm
  WYMAGANIA:
  Preferuje glebę żyzną, przepuszczalną, lekko kwaśną, umiarkowanie i stale wilgotną oraz stanowisko słoneczne lub lekko cieniste.
  ZASTOSOWANIE:
  Odmiana polecana na żywopłoty, do uprawy w grupach, w kompozycjach barwnych i pokrojowych. Pięknie prezentująca się w formie pojedynczych nasadzeń jako soliter. Świetnie nadaje się do tworzenia wiatrołapów, a także do maskowania niepożądanych widoków. 
  Sadzonka w donicy 2,5 litrowej w wysokości 70-90 cm., uprawiana pod nadzorem PIORIN.

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję