• Przechowalnia 0
 • CYPRYSIK GROSZKOWY "BOULEVARD" Chamaecyparis pisifera

  13,00 zł

  Wysyłka:48 godzin
  Waga:2.00 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:Donica 2 l

  "Boulevard" to krzew o srebrzystej barwie gałązek i fascynującej fakturze wytworzonej przez siepowato wygięte miękkie igiełki.  W wieku 10 lat roślina dorasta do 2 m wysokości a jej cechą charakterystyczną  jest srebrzysto-niebieska barwa, piękny pokrój oraz delikatność igieł pokrytych woskiem. Wyjątkowa uroda powoduje, że rośliny przyciągając uwagę swoim oryginalnym wyglądem, przypominającym naturalne formy bonsai
  WYMAGANIA:
  Cyprysik groszkowy najlepiej rośnie na glebach żyznych i wilgotnych, wzbogaconych torfem, lekko kwaśnych lub obojętnych. Odmiana preferuje stanowisko słoneczne i półcieniste oraz zaciszne, jest zupełnie odporna na mróz ale nie znosi suchego powietrza i niedoboru wody. Rośliny nie wymagają cięcia, rosną zdrowo, nie są atakowane przez szkodniki i dają dużo satysfakcji amatorom żywych rzeźb ogrodowych.
  ZASTOSOWANIE:
  "Boulevard"  jest chętnie sadzony w skrzyniach misach i donicach w ekspozycjach na tarasach i frontach domów. Gości w parkach i w małych ogrodach domowych szczególnie na  skalniakach oraz w stylizacjach ogrodów japońskich. Odmiana bardzo lubiana i ceniona za nietuzinkową urodę oraz łatwość uprawy.
  Sadzonka w donicy 2,5 litrowej w wysokości 30-35 cm., uprawiana pod nadzorem PIORIN.

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję