• Przechowalnia 0
 • MAGNOLIE

  Sortuj wg:
  Domyślny
  Filtrowanie produktów
  Cena
  MAGNOLIA NIGRA
  Szybki podgląd
  NIGRA to odmiana o intensywnie pururowych kwiatach w kształcie kielicha (ok.15cm.) ukazujących się na jeszcze ...

  35,00 zł

  MAGNOLIA RANDY
  Szybki podgląd
  RANDY to odmiana o intensywnie czerwonopururowych zewnątrz i bladoróżowych w środku kwiatach w kształcie kielicha ...

  35,00 zł

  Wysyłka:5 dni

  MAGNOLIA ANN
  Szybki podgląd
  Magnolia Ann to bardzo lubiana i podziwiana odmiana, dorastająca do 2,5m-3.0m. o zjawiskowo pięknych i ...

  35,00 zł

  Wysyłka:5 dni

  MAGNOLIA BETTY
  Szybki podgląd
  Magnolia Betty to jedna z piękniejszych odmian magnolii uzyskana w wyniku skrzyżowania Nigry i Magnolii ...

  35,00 zł

  Wysyłka:5 dni

  MAGNOLIA ALEKSANDRINA
  Szybki podgląd
  Magnolia Alexandrina jest odmianą poszukiwaną ze względu na uroczy subtelny kolor i kształt przepięknych kwiatów ...

  35,00 zł

  MAGNOLIA SOULANGEANA HEAVEN SCENT
  Szybki podgląd
  Magnolia soulangeana Heaven Scent  – Magnolia pośrednia 'NIEBIAŃSKI ZAPACH' to odmiana jak wskazuje tłumaczenie nazwy ...

  35,00 zł

  MAGNOLIA STELLATA WATERLILY
  Szybki podgląd
  Magnolia gwiaździsta Waterlily  to niewielka odmiana magnolii o białych, pachnących kwiatach, które w pełni rozkwitu ...

  35,00 zł

  MAGNOLIA YELLOW RIVER Magnolia denudata
  Szybki podgląd
  MAGNOLIA YELLOW RIVER  to bardzo efektowna, żółto kwitnąca odmiana będąca poszukiwaną ze względu na uroczy, ...

  45,00 zł

  Wysyłka:48 godzin

  Wyświetlanie od 1 do 8 (z 8 pozycji) Stron:  1 
  Magnolie należą do najstarszych roślin kwiatowych, żyły już w trzeciorzędzie kiedy z tulipanowcami i ambrowcami porastały półkulę północną. Naturalnie rosnące obecnie występują na wschodzie Ameryki Północnej i we wschodniej Azji. Magnolie zjawiskowe i bardzo elitarne drzewa, które niegdyś sadzono tylko w pałacowych ogrodach i parkach gdzie w towarzystwie różaneczników i azalii stanowiły wykładnię statusu arystokracji, obecnie stały dostepne a wręcz popularne. Upadł różnież mit o wielkich trudnościach w ich uprawie, dzięki nowym, mrozoodpornym odmianom drzewa te rosną praktycznie w każdym przydomowym ogrodzie.
  Zjawiskowa uroda kwiatów przez wieki inspirowała artystów stąd finezyjne motywy w azjatyckim zdobnictwie.  W Japonii i Chinach ten kwiat symbolizuje  czystość i niewinność w Europie natomiast wiosnę w pełnej krasie.
      Aby cieszyć się bajecznym kwitnieniem Magnolii musimy zapewnić jej zaciszne stanowisko ze słoneczną ekspozycją najlepiej południową oraz glębę żyzną, przepuszczalną ale przede wszystkim kwaśną (pH 5-6). Wybierając stanowisko pamiętajmy, że Magnolia lubi rosnąć " z głową w słońcu" ale "ze stopami w cieniu". Wybrane stanowisko (dołek dwukrotnie większy niż bryła korzeniowa rośliny) wzbogacamy kwaśnym torfem (pH 3,5-4,5) i nawozami dedykowanymi Magnoliom bądź Rododendronom, mieszamy z rodzimym podłożem i sadzimy mocno podlewając. Kiedy podłoże osiądzie dopełniamy do poziomu resztką torfu. Możemy zabezpieczyć miejsce korą przed nadmiernym wysychaniem-w czasie letnich upałów podlewamy miękką wodą, jeśli pielimy to ręcznie aby nie uszkodzić korzeni. Sadzimy przez sezon wegetacyjny (od wiosny do późnej jesieni), dbając o podlewanie w pierwszych tygodniach wrastania w nowe podłoże.
         Nawożenie magnolii jest bardzo ważnym zabiegiem w uprawie warunkującym jej wzrost i kwitnienie. Dokarmiamy od wiosny do lipca, od jesieni stosujemy nawozy jesienne z obniżoną zawartością azotu ale bogate w potas. Ponieważ magnolie wymagają ziemi lekko kwaśnej nie stosujemy nawozów zawierających wapń, natomiast preferujemy nawozy dla roślin kwasolubnych. Przez pierwsze lata uprawy zabezpieczamy przed przemarźnięciem kopczykując i owijając młody pień. 
  MAGNOLIE