• Przechowalnia 0
 • MAGNOLIE

  Sortuj wg:
  Domyślny
  Filtrowanie produktów
  MAGNOLIA NIGRA
  Szybki podgląd
  NIGRA to odmiana o intensywnie pururowych kwiatach w kształcie kielicha (ok.15cm.) ukazujących się na jeszcze ...

  28,00 zł

  Wysyłka:5 dni

  MAGNOLIA RANDY
  Szybki podgląd
  RANDY to odmiana o intensywnie czerwonopururowych zewnątrz i bladoróżowych w środku kwiatach w kształcie kielicha ...

  25,00 zł

  Wysyłka:5 dni

  MAGNOLIA ANN
  Szybki podgląd
  Magnolia Ann to bardzo lubiana i podziwiana odmiana, dorastająca do 2,5m-3.0m. o zjawiskowo pięknych i ...

  25,00 zł

  Wysyłka:5 dni

  MAGNOLIA BETTY
  Szybki podgląd
  Magnolia Betty to jedna z piękniejszych odmian magnolii uzyskana w wyniku skrzyżowania Nigry i Magnolii ...

  28,00 zł

  Wysyłka:5 dni

  MAGNOLIA ALEKSANDRINA
  Szybki podgląd
  Magnolia Alexandrina jest odmianą poszukiwaną ze względu na uroczy subtelny kolor i kształt przepięknych kwiatów ...

  25,00 zł

  MAGNOLIA SOULANGEANA HEAVEN SCENT
  Szybki podgląd
  Magnolia soulangeana Heaven Scent  – Magnolia pośrednia 'NIEBIAŃSKI ZAPACH' to odmiana jak wskazuje tłumaczenie nazwy ...

  25,00 zł

  MAGNOLIA STELLATA WATERLILY
  Szybki podgląd
  Magnolia gwiaździsta Waterlily  to niewielka odmiana magnolii o białych, pachnących kwiatach, które w pełni rozkwitu ...

  25,00 zł

  Wyświetlanie od 1 do 7 (z 7 pozycji) Stron:  1 
  Magnolie należą do najstarszych roślin kwiatowych, żyły już w trzeciorzędzie kiedy z tulipanowcami i ambrowcami porastały półkulę północną. Naturalnie rosnące obecnie występują na wschodzie Ameryki Północnej i we wschodniej Azji. Magnolie zjawiskowe i bardzo elitarne drzewa, które niegdyś sadzono tylko w pałacowych ogrodach i parkach gdzie w towarzystwie różaneczników i azalii stanowiły wykładnię statusu arystokracji, obecnie stały dostepne a wręcz popularne. Upadł różnież mit o wielkich trudnościach w ich uprawie, dzięki nowym, mrozoodpornym odmianom drzewa te rosną praktycznie w każdym przydomowym ogrodzie.
  Zjawiskowa uroda kwiatów przez wieki inspirowała artystów stąd finezyjne motywy w azjatyckim zdobnictwie.  W Japonii i Chinach ten kwiat symbolizuje  czystość i niewinność w Europie natomiast wiosnę w pełnej krasie.
      Aby cieszyć się bajecznym kwitnieniem Magnolii musimy zapewnić jej zaciszne stanowisko ze słoneczną ekspozycją najlepiej południową oraz glębę żyzną, przepuszczalną ale przede wszystkim kwaśną (pH 5-6). Wybierając stanowisko pamiętajmy, że Magnolia lubi rosnąć " z głową w słońcu" ale "ze stopami w cieniu". Wybrane stanowisko (dołek dwukrotnie większy niż bryła korzeniowa rośliny) wzbogacamy kwaśnym torfem (pH 3,5-4,5) i nawozami dedykowanymi Magnoliom bądź Rododendronom, mieszamy z rodzimym podłożem i sadzimy mocno podlewając. Kiedy podłoże osiądzie dopełniamy do poziomu resztką torfu. Możemy zabezpieczyć miejsce korą przed nadmiernym wysychaniem-w czasie letnich upałów podlewamy miękką wodą, jeśli pielimy to ręcznie aby nie uszkodzić korzeni. Sadzimy przez sezon wegetacyjny (od wiosny do późnej jesieni), dbając o podlewanie w pierwszych tygodniach wrastania w nowe podłoże.
         Nawożenie magnolii jest bardzo ważnym zabiegiem w uprawie warunkującym jej wzrost i kwitnienie. Dokarmiamy od wiosny do lipca, od jesieni stosujemy nawozy jesienne z obniżoną zawartością azotu ale bogate w potas. Ponieważ magnolie wymagają ziemi lekko kwaśnej nie stosujemy nawozów zawierających wapń, natomiast preferujemy nawozy dla roślin kwasolubnych. Przez pierwsze lata uprawy zabezpieczamy przed przemarźnięciem kopczykując i owijając młody pień. 
  MAGNOLIE