• Przechowalnia 0
 • PĘCHERZNICA KALINOLISTNA LUTEUS

  16,00 zł

  Wysyłka:5 dni
  Waga:2.50 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:Donica 2,5 l

  Pęcherznica kalinolistna Luteus to ozdoby krzew charakteryzujący się szybkim wzrostem. Sadzonka o przekroju półokrągłym dorastająca do około 3 m. szerokości i wysokości. Pecherznica zbudowana jest z dość sztywnych jasnobrązowych pędów. Charakterystyczne dla pęcherznicy żółtozielone liście mają owalny kształt z widocznym unerwieniem, które przebarwiają się na jesień na kolor czerwonożółty i są zrzucane na zimę. Kwiatostany zbudowane z pojedynczych drobnych kwiatków tworzących baldachimy pojawiające się w czerwcu. Na jesień roślina owocuję w postaci charakterystycznych pęcherzyków.

  Wymagania
  Pęcherznica jest łatwa w uprawie, jest to roślina nie wymagająca, toleruje stanowiska zarówno nasłonecznione jak i półcieniste o podłożu półwilgotnym do suchego.


  Zastosowanie
  Ze względu na wysoką tolerancję na warunki atmosferyczne i brak szczególnych wymagań glebowych roślina łatwa w uprawię nadająca się zarówno do ogrodów jak i parków. Z uwagi na wyjątkowy kolor ulistnienie roślina wyróżniająca się, ale również idealna jako tło dla roślin o bogatych kwiatostanach.


  Sadzonki w doniczce 2,5 l. o wysokości 30-40 cm, zeszłoroczne.

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję