• Przechowalnia 0
 • TUJA "AUREA NANA" Platycladus orientalis "Aurea Nana"

  14,00 zł

  Wysyłka:48 godzin
  Waga:2.00 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:Donica 2 l

  TUJA "Aurea Nana"to gęsty wolno rosnący krzew o zwartym pokroju i eliptycznym kształcie, który po 10 latach uprawy dorasta do około 70 centymetrów. Najstarsze okazy osiągają w naszym klimacie do około 2,5 – 3 metrów wysokości. Roślina charakteryzuje się  bardzo uszeregowanym ułożeniem pędów. Gałązki rozgałęziają się w jednej płaszczyźnie i mają wachlarzowaty kształt pokrywają je, złocisto-żółte łuski. Zdecydowanie żółtą barwę widać na młodych przyrostach. w okresie zimowym łuski zmieniają odcień na miedziany. Wszystkie pędy odmiany ‘Aurea Nana’ są wzniesione.
  WYMAGANIA:
  Krzew wymaga gleby, przepuszczalnej, żyznej, umiarkowanie wilgotnej, o lekko kwaśnym odczynie oraz stanowiska słonecznego lub półcienistego, jest odporny na mróz natomiast źle znosi suszę a także zalewanie. Nie wymaga cięcia.
  ZASTOSOWANIE:
  Roślina pięknie prezentuje się na tarasach sadzona w misach, skrzyniach i pojemnikach, także na skalniakach i rabatach dodaje koloru i tworzy wspaniałe (szczególnie zimą) kolorowe akcenty. Niezastąpiona w kompozycjach w stylu japońskim.

  Sadzonka w donicy 2 litrowej, uprawiana pod nadzorem PIORIN.
              logo PIORIN 
                                                                                                                                                                    Paszport TUJA AUREA

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję