• Przechowalnia 0
 • TUJA "SZMARAGD" Thuja occidentalis "Smaragd"

  6,00 zł

  Wysyłka:48 godzin
  Waga:3.00 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:Donica 2,5 l

  SZMARAGD został wyselekcjonowany w Danii w 1950 roku i z uwagi na  bardzo efektowny wygląd cieszy się niegasnącą popularnością., Odmiana ma atrakcyjne ciemnozielone (szmaragdowe) zabarwienie łusek, utrzymywane również zimą, piękny, regularny, stożkowy pokrój oraz stosunkowo szybki wzrost- po 10 latach uprawy wysokość ok. 2,5 m., przy średnicy ok 60 cm.  rocznie przy tym nie wymaga przycinania. Głęboka zieleń przepięknie kontrastuje zimą w zestawieniu z bielą śniegu. Nie ma szczególnych wymagań siedliskowych, jest też w pełni mrozoodporna i wspaniale prezentuje się jako szpaler i żywopłot sadzona w rozstawie co 50 - 60 cm.
  WYMAGANIA:
  Preferuje glebę żyzną, przepuszczalną, lekko kwaśną, umiarkowanie i stale wilgotną oraz stanowisko słoneczne lub lekko cieniste.
  ZASTOSOWANIE:
  Odmiana polecana na żywopłoty, do uprawy w grupach, w kompozycjach barwnych i pokrojowych. Pięknie prezentująca się w formie pojedynczych nasadzeń jako soliter. Świetnie nadaje się do tworzenia wiatrołapów, a także do maskowania niepożądanych widoków. 
  Sadzonka w donicy 2,5 litrowej w wysokości 40-50 cm., uprawiana pod nadzorem PIORIN.

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję