• Przechowalnia 0
 • TUJA " WHIPCORD" ŻYWOTNIK OLBRZYMI Thuja plicata

  13,00 zł

  Wysyłka:48 godzin
  Waga:2.00 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:Donica 2 l

  TUJA WHIPCORD to niezwykle oryginalna, wolno rosnąca odmiana żywotnika, wyróżniająca się piękną, przewieszającą  formą "sznurkowatych" pędów . Krzew po 10 latach dorasta do 1,5metra wysokości i niespełna 1,5 metra szerokości.  Gałązki są szorstkie, pokryte zieloną łuską,  łukowato ułożone od środka na zewnątrz - przypominają miniaturową fontannę zielonych przewisłych pędów, które  w okresie zimowym zmieniają swoją barwę na ciemnozieloną. Wraz z wiekiem krzew zyskuje na objętości i wyglądzie a jego atrakcyjność wzrasta z upływem lat.
  WYMAGANIA:
  Wymaga gleb żyznych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych, o lekko kwaśnym odczynie oraz stanowiska słonecznego lub półcienistego, jest odporny na mróz natomiast źle znosi suszę a także zalewanie. Nie wymaga cięcia.
  ZASTOSOWANIE:
  Roślina pięknie prezentuje się na tarasach sadzona w misach, skrzyniach i pojemnikach, także na skalniakach i rabatach dodaje koloru i tworzy wspaniałe (szczególnie zimą) kolorowe akcenty. Niezastąpiona w kompozycjach w stylu japońskim, niezwykle malownicza jako soliter.
  Sadzonka w donicy 2 litrowej, uprawiana pod nadzorem PIORIN.
                                                   logo PIORIN   Paszport TUJA whipcord

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję