• Przechowalnia 0
 • Żywotnikowiec japoński "HONDAI "Thujopsis dolabrata

  10,00 zł

  Waga:2.00 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Zapytaj o produkt

  TUJOPSIS HONDAI to żywotnikowiec japoński - gatunek drzew podobnych do żywotników (tuj). Rośnie przybierając luźny, nieco poduchowaty pokrój, płaskie gałązki wyrastają od środka i pokryte są  miłymi w dotyku, błyszczącymi, gładkimi igłami w kształcie łusek do 8 mm długości.
  Hondai'  jest odmianą karłową, po 10 latach uprawy dorasta do 1 metra wysokości a dzięki ciemnozielonej, połyskliwej barwie łusek i bardzo ładnej formie stanowi atrakcyjną ozdobę.
  WYMAGANIA:
  Wymaga gleb żyznych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych, o lekko kwaśnym odczynie oraz stanowiska słonecznego lub półcienistego, w młodym wieku   należy go zabezpieczać przed silnym działaniem mrozu, źle znosi suszę a także zalewanie. Nie wymaga cięcia.
  ZASTOSOWANIE:
  Roślina pięknie prezentuje się na tarasach sadzona w misach, pojemnikach, także na skalniakach i rabatach dodaje koloru i tworzy wspaniałe (szczególnie zimą) kolorowe akcenty. Niezastąpiona w kompozycjach w stylu japońskim, niezwykle malownicza jako zimowa dekoracja w okiennych skrzynkach. 
  Sadzonka w donicy 2 litrowej, uprawiana pod nadzorem PIORIN.

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję